<<Nazaj na seznam novic
Krkine nagrade mladim ustvarjalcem kot posebna podpora znanosti
Čas: 28.10.2004 14:48:00
Kategorija: Slovensko gospodarstvo
Novo mesto, 28. oktobra (STA) - Krkine nagrade postajajo svojevrsten slovenski simbol spodbujanja mladih študentov in dijakov k poglobljenemu in vsestranskemu ustvarjalnemu delu, prednostno pa na tistih področjih sodobne znanosti, razvoja raziskav in strokovnih vrhunskih specializacij, ki so ključnega pomena za razvoj moderne svetovne farmacevtsko-kemijske industrije, je ob otvoritvi letošnjega 14. mednarodnega simpozija in že 34. podelitvi Krkinih nagrad povedal predsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti Boštjan Žekš.
V 34 letih uspešnega uveljavljanja Krkinih nagrad bo skupaj z letošnjimi nagrajenci, teh je 119, v petek omenjeno nagrado prejelo že 2052 nagrajencev.
Omenjene nagrade v novomeški Krki že 14 let povezujejo z mednarodnimi simpoziji, na katerih predstavljajo izbrane raziskovalne in znanstvene dosežke predavatelji iz različnih držav. Na tokratnem simpoziju poleg slovenskih sodelujejo predavatelji iz Nizozemske, Romunije, Rusije, Poljske in Hrvaške.
Ob simpozijih posvečajo posebno pozornost tudi predstavitvam raziskovalnih dosežkov Krkinih nagrajencev. Mladi doktorji znanosti tako predstavljajo svoja doktorska dela s krajšimi predavanji. Do sedaj so v Krko povabili že več kot 100 uveljavljenih vrhunskih univerzitetnih profesorjev, akademikov in strokovnjakov iz 25 evropskih držav, ZDA in Slovenije.
Avtor: STA