<<Nazaj na seznam novic
Lani vsak drugi prebivalec Slovenije imel avto
Čas: 26.12.2008 7:30:00
Kategorija: Slovensko gospodarstvo
Ljubljana, 26. decembra (STA) - V Sloveniji je imel v letu 2007 osebni avtomobil vsak drugi prebivalec Slovenije. Medtem ko je bila povprečna starost avtomobila leta 2001 6,9 leta, je bila ta lani 7,7 leta, ugotavlja državni statistični urad.
Največ osebnih avtomobilov na 1000 prebivalcev je bilo registriranih v obalno-kraški in goriški statistični regiji, in sicer 558 oz. 556 avtomobilov. Najmanj avtomobilov je bilo registriranih v zasavski statistični regiji, 445 avtomobilov na 1000 prebivalcev.
Lani so bili registrirani osebni avtomobili v povprečju najstarejši v spodnjeposavski in pomurski regiji. Povprečna starost teh avtomobilov je bila 8,5 leta oz. 8,4 leta. V povprečju so bili registrirani osebni avtomobili najmlajši v osrednjeslovenski regiji ter v obalno-kraški regiji, in sicer so bili stari povprečno 7,1 leta oz. 7,4 leta, še navaja statistični urad.
Avtor: STA