<<Nazaj na seznam novic
Semolič pozdravil izid glasovanja v Evropskem parlamentu
Čas: 17.12.2008 14:13:00
Kategorija: Evropska unija / Slovensko gospodarstvo
Ljubljana, 17. decembra (STA) - V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) so pozdravili današnjo odločitev Evropskega parlamenta, da zavrne dva najpomembnejša elementa predloga direktive o delovnem času. Kot je v sporočilu za javnost zapisal predsednik ZSSS Dušan Semolič, bi namreč predlog direktive "zelo negativno vplival na zdravje in varnost delavcev".
Semolič je še zapisal, da so zato ponosni na sodelovanje sindikata v torkovih demonstracijam proti predlogu direktive o delovnem času v Strasbourgu, na katerih "smo se skupaj z drugimi sindikati borili, da se pravice evropskih delavcev ne bodo zmanjšale".
Predsednik ZSSS je še poudaril, da je današnje glasovanje pokazalo, da je Evropski parlament edina med evropskimi institucijami, ki je še zaveznica sindikalnih organizacij.
Evropski parlament je danes glasoval proti uvedbi več kot 48-urnega tedenskega delovnika pod določenimi pogoji, evropski poslanci pa so izglasovali tudi amandma, da se mora čas dežurstva na delovnem mestu, torej tudi neaktivni del dežurstva, upoštevati kot delovni čas.
O direktivi o delovnem času bo zdaj moral steči spravni postopek med parlamentom in Svetom EU, ki je junija predlog direktive sprejel.
Avtor: STA