Pošta.
Arhiv STA
Pošta Slovenije je decembra lani v primerjavi z ostalimi meseci v letu sprejela 1,1 milijona več dopisnic za notranji poštni promet ter 887.000 več navadnih pisem in 123.000 več dopisnic za mednarodni poštni promet, so sporočili iz Pošte Slovenije.
Desetina vseh sprejetih božično-novoletnih voščilnic je namenjenih v tujino, največ v Nemčijo, Avstrijo, Italijo, Švico in na Hrvaško. Zaradi povečanega prometa v mesecu decembru Pošta uporabnikom poštnih storitev priporoča, naj praznična voščila oddajo pravočasno - in sicer za naslovnike v tujini do 11. decembra, za naslovnike v Sloveniji pa najpozneje do 20. decembra.
Avtor: STA