Portal Racunovodja.com uporablja piškotke, da lahko z analizo obiska izboljšujemo storitev, za namene oglaševanja ter raziskave rabe spleta.
Prosimo vas, da nam prijazno dovolite, da na vaš računalnik naložimo piškotke za ta namen.

Se strinjam.         Ne strinjam se.         Želim izvedeti več.

Vpisano: 20.5.2011 18:09:00

Podpis protokola z Zvezno republiko Nemčijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja v zvezi z davki od dohodka in premoženja

Rubrika: Novičkeprint Natisni

17. maja 2011 je bil podpisan Protokol o spremembah Sporazuma med Republiko Slovenijo in Zvezno republiko Nemčijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja v zvezi z davki od dohodka in premoženja, s katerim se spreminja 26. člen sporazuma, ki ureja izmenjavo informacij za davčne namene med državama.

S protokolom je navedeni člen sporazuma nadomeščen z novim členom, ki ustreza standardu na tem področju, ki ga je sprejela OECD. Besedilo novega člena se od starega razlikuje v naslednjih točkah:


- Pristojna organa si izmenjujeta take informacije, ki so predvidoma pomembne za izvajanje njune domače zakonodaje in določb sporazuma.

- Država je dolžna priskrbeti davčno informacijo tudi, če sama nima davčnega interesa po pridobitvi take informacije oziroma informacije ne potrebuje v lastnih davčnih zadevah.

- Država ne more zavrniti prošnje po pridobitvi informacije samo zato, ker gre za informacije, ki se nanašajo na banke oziroma druge finančne institucije.


S protokolom je dodana tudi določba k protokolu sporazuma, ki določa, da se lahko davčne informacije uporabijo tudi v druge namene, ne le v davčne, če njihovo uporabo v druge namene dovoljuje zakonodaja obeh držav pogodbenic in če pristojni organ države, ki informacijo daje, s tem soglaša. Sporazum med Republiko Slovenijo in Zvezno republiko Nemčijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja v zvezi z davki od dohodka in premoženja se uporablja od 1.1.2007.

Vir: Ministrstvo za finance

Ključne besede:
Protokol o spremembah Sporazuma med Republiko Slovenijo in Zvezno republiko Nemčijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja v zvezi z davki od dohodka in premoženja
izogibanje dvojnemu obdavčenju
Nemčija

Zadnji članki iz rubrike:

6.1.2025 13:47:43:
Novosti pri dohodnini v letu 2025

28.11.2024 19:23:26:
Ponovno potrjeni noveli zakonov

21.11.2024 21:11:45:
Odložilna veta na noveli zakonov o dohodnini in davku na dodano vrednost

18.11.2024 17:55:58:
DZ je potrdil davčne spremembe

14.11.2024 18:52:23:
Nadgradnja portala SPOT od 21. do 25. novembra 2024

Najnovejši članki:

14.1.2025 12:57:02:
Brezplačen seminar o spremembah oddaje AOP podatkov BS in IPI

13.1.2025 20:25:39:
Evidenca obračunanega DDV in odbitka DDV (KIR, KPR)

13.1.2025 20:20:56:
Spremembe Uredbe o samozaposlenih v kulturi

13.1.2025 20:07:12:
Objava razosebljenih individualnih podatkov o poslovanju fizičnih oseb z dejavnostjo

13.1.2025 20:03:20:
Poročanje podatkov za odmero dohodnine za leto 2024

Zasnova, izvedba in vzdrževanje: Carpe diem, d.o.o., Kranj

Pogoji uporabe | Izjava o zasebnosti | Kolofon

E-pošta: Info | Webmistress