Portal Racunovodja.com uporablja piškotke, da lahko z analizo obiska izboljšujemo storitev, za namene oglaševanja ter raziskave rabe spleta.
Prosimo vas, da nam prijazno dovolite, da na vaš računalnik naložimo piškotke za ta namen.

Se strinjam.         Ne strinjam se.         Želim izvedeti več.

Vpisano: 17.10.2008 11:03:50

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti

Uradni list RS, št. 97/2008 z dne 10.10.2008

Rubrika: Plače in delovna razmerjaprint Natisni

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti Racunovodja.com

1. člen

V prvi točki Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se dodajo novi petnajsti, šestnajsti in sedemnajsti odstavek, ki se glasijo:
(15) Izhodiščne plače po posameznih tarifnih razredih, določene v trinajstem odstavku te točke, se meseca avgusta 2008 povečajo za 4,0%.
(16) Izhodiščne plače, povečane v skladu s prejšnjim odstavkom, so po posameznih tarifnih razredih naslednje:

Tarifni razredRRIzhodiščne plače
v EUR za polni
delovni čas
IEnostavna dela1,00417,51
IIManj zahtevna dela1,10459,26
IIISrednje zahtevna dela1,22509,36
IVZahtevna dela1,37571,99
VBolj zahtevna dela1,56651,32
VIZelo zahtevna dela1,79747,34
VIIVisoko zahtevna dela2,03847,55
VIIINajbolj zahtevna dela2,811.173,20
IXIzjemno pomembna, najbolj zahtevna dela3,391.415,36

in veljajo od meseca avgusta 2008 dalje.
(17) Osnovne plače delavcev iz štirinajstega odstavka te točke, tudi tiste, ki so višje od izhodiščnih plač v posameznem tarifnem razredu, določenih v šestnajstem odstavku te točke, se z mesecem avgustom 2008 povečajo za 4,0% in se izplačujejo od meseca avgusta 2008 dalje.

2. člen

V točki 2.a tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
(3) Če bo povprečna letna inflacija v obdobju januar–december 2008 v primerjavi z obdobjem januar–december 2007 presegla 4,9%, se izhodiščne plače iz šestnajstega odstavka 1. točke in osnovne plače delavcev iz sedemnajstega odstavka 1. točke te tarifne priloge za januar 2009 dodatno povečajo za razliko med 4,9% in dejansko povprečno letno inflacijo.

3. člen

Točka 5. tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni tako, da se v celoti glasi:

5. REGRES ZA LETNI DOPUST

Delavcu pripada regres za letni dopust v višini od 63,5% do 70% zadnjega znanega podatka povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji.

4. člen

V točki 6 Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni drugi odstavek, tako, da se v celoti glasi:
(2) Znesek povračila stroškov prehrane med delom za polni delovni čas znaša 3,69 EUR na dan za dneve prisotnosti na delu. Znesek se usklajuje vsako leto januarja in julija za odstotek rasti cen prehrambenih izdelkov v preteklem polletnem obdobju.

5. člen

Druge določbe Tarifne priloge h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti ostanejo nespremenjene.

6. člen

Ta aneks začne veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. avgusta 2008, razen določb tretjega člena tega aneksa, ki se uporabljajo od 1. januarja 2009.

Ključne besede:
kolektivna pogodba
grafična dejavnost
plače
tarifni razred
plača
osnovna plača

Zadnji članki iz rubrike:

1.10.2020 16:13:52:
Podatki za obračun plač za september 2020

23.9.2020 13:11:18:
Odrejanje drugega dela ali na drugem kraju zaradi izjemnih okoliščin

22.9.2020 13:50:22:
Oddaja zahtevkov za izplačilo subvencije možna tudi za avgust

16.9.2020 12:09:31:
Obračun plače v primeru skrajšanega delovnega časa ter dopusta

7.9.2020 15:05:29:
Oddaja zahtevkov za izplačilo subvencije za skrajšani polni delovni čas

Najnovejši članki:

1.10.2020 15:58:23:
Besedilo predloga PKP5

30.9.2020 19:35:36:
Koledar poročanja - oktober 2020

30.9.2020 18:29:49:
Pojasnila glede merjenja telesne temperature

30.9.2020 12:47:39:
PKP5 podaljšuje in uvaja nove ukrepe na področju dela, socialnega varstva, gospodarstva, kmetijstva, infrastrukture ter drugih področjih

29.9.2020 19:22:39:
Dopolnjena spletna aplikacija UJPnet zaradi ukinitve standarda e-SLOG verzija 1.6 in 1.6.1 ter uvedbe izmenjave e-naročilnic, e-potrditev naročilnic in e-dobavnic v standardu e-SLOG 2.0

Izobraževanja
Centralni tečaj: 1€ = 239,640 SIT