Zadnje obvestilo:
Lažna elektronska sporočila v imenu SURS (8.7.2026 16:21:14)
Zadnja novička:
14.7.2026 15:21:35 Lažno elektronsko sporočilo v imenu FURS Nekateri zavezanci ponovno prejemajo prevarantska elektronska sporočila. Finančna uprava zavezancev na takšen način ne obvešča.
Najnovejši e-seminar:
Interventni zakon 2026 (še ne velja) - e-gradivo (14.7.2026 16:18:21)

Aktualno:
Koledar:
Mesečni koledarčki
Seznam poslovne programske opreme
Carpe Diem d.o.o., Kranj
Karierni kotiček
Partnerji portala
Ne prezrite!
Kilometrine
Seminarji s področja računovodstva in davkov
Zaposlitve
Podatki za obračun plač
Besedila zakonov
Dnevnice - domače
Dnevnice - tujina
Uredba o višini povračil
Št. delovnih dni 2025
Št. delovnih dni 2026
Št. delovnih dni (arhiv)
Slovenski računovodski standardi 2024
Uradni list
Arhiv člankov
Zakon o delovnih razmerjih
TRANSAKCIJSKI RAČUNI IN DAVČNE ŠTEVILKE
VIES VAT number validation - preverjanje Identifikacijskih številk
Iskanje po seznamu davčnih zavezancev
Register podjetij
Sodna praksa
Izračuni
Izračuni 2026
Obračun plače 2026
Opozorilo: Izračun trenutno deluje pravilno samo pri zneskih, višjih od minimalne osnove.
Izračun avtorskega honorarja 2026
Izračun za rezidente, zavarovane po 20. členu ZPIZ-2 (zavarovan za polni delovni čas), ter za rezidente, zavarovane po 18. členu ZPIZ-2.
Podjemna pogodba 2026
Obračun najemnine 2026
Fizična oseba odda nepremičnino pravni osebi.
Obračun študentskega dela 2026
Obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev 2026
Normiranci: Koliko davka bom plačal(a) v letu 2026?
Normiranci: Ali sem v letu 2026 še lahko normiranec?
Izračun zamudnih obresti
Program omogoča izračun po konformni metodi in po linearni metodi.
Izračun pogodbenih obresti
Program omogoča izračun po poljubni obrestni meri.
Natisnite si obrazce
Potni nalog (Excel)
Temeljnica (excel)
Temeljnica
M obrazci
Davčni obračun 2025>
Davčni obračun 2025
Excel obrazec DDPO 2025(informativni pripomoček)
Excel obrazec DOHDEJ 2025 (informativni pripomoček)
AJPES
Video seminar
Gospodarske družbe
Samostojni podjetniki
Društva
Nepridobitne organizacije
Vpisano: 20.3.2024 16:24:19
Mednarodno obdavčenje,konvencija o izogibanju dvojnega obdavčevanja,konvencije o izogibanju dvojnega obdavčevanja
KONVENCIJA Z RUSKO FEDERACIJO:
Ruska federacija je 8. avgusta 2023 enostransko začasno zaustavila veljavnost 5. – 23. člena ter 25. člena Konvencije med Vlado Republike Slovenije in Vlado Ruske federacije o izogibanju dvojnemu obdavčevanju dohodka in premoženja (v nadaljevanju: konvencija).
Glede na to, da zgoraj omenjena konvencija v Sloveniji velja, se v času, dokler velja, v postopkih uveljavljanja ugodnosti iz konvencije s strani rezidentov Ruske federacije, ugodnosti priznavajo skladno z določbami konvencije in pravili davčnega postopka, ki urejajo postopek njihovega uveljavljanja (tj. v KIDO postopkih).
V 24. členu omenjene konvencije je urejena tudi metoda odprave dvojnega obdavčevanja dohodkov rezidentov Slovenije ali premoženja v njihovi lasti, ki se smejo po konvenciji obdavčiti v Ruski federaciji. Ta metoda se uporablja v času, dokler konvencija velja, in sicer za davke, plačane v Ruski federaciji, ki so navedeni v tretjem odstavku 2. člena konvencije. V Ruski federaciji so to davki, uvedeni v skladu z zakoni Ruske federacije o davku od dobička podjetij in organizacij, o davku od osebnih dohodkov, o davku od premoženja podjetij in o davku od osebnega premoženja.
Posledično to pomeni, da se vsakršen davek, ki ga rezident Slovenije plača v Ruski federaciji od dohodka ali premoženja in ni v skladu z določbami konvencije (npr. davek, ki je bil v Ruski federaciji uveden po podpisu konvencije in ni naveden v tretjem odstavku 2. člena konvencije), v Sloveniji ne priznava kot davek, ki zmanjšuje slovenski davek od tega dohodka oziroma premoženja.
KONVENCIJA Z REPUBLIKO BELORUSIJO:
Narodna skupščina Belorusije je dne 13. marca 2024 sprejela odločitev o začasni zaustavitvi veljavnosti določenih členov v 27 dvostranskih konvencijah o izogibanju dvojnega obdavčevanja, ki jih je sklenila Belorusija, med drugim tudi členov 10, 11 in 13 v konvenciji, ki jo je sklenila z Republiko Slovenijo (tj. Konvenciji med Republiko Slovenijo in Republiko Belorusijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja in preprečevanju davčnih utaj v zvezi z davki od dohodka in premoženja, s protokolom (v nadaljevanju: konvencija).
Zaustavitev naj bi se začela uporabljati s 1. junijem 2024 in naj bi trajala do 31. decembra 2026. Uradnega obvestila Republike Belorusije o začasni zaustavitvi veljave nekaterih členov konvencije pristojni organ Republike Slovenije še ni prejel.
Vir: FURS
|
Zadnji članki iz rubrike: 7.7.2026 11:41:36: 7.7.2026 11:37:39: 6.7.2026 12:57:55: 24.6.2026 15:27:44: 15.6.2026 14:54:14: |
Najnovejši članki: 14.7.2026 16:18:21: 10.7.2026 14:16:38: 10.7.2026 14:13:45: 10.7.2026 14:11:03: 10.7.2026 14:08:25: |
AJPES
Finančna uprava RS
eDavki
ZRSZ
ZPIZ
ZZZS
Statistični urad
UJP
Banka Slovenije
Uradni list
Uradni list - arhiv
Register pravnih predpisov
DZ zakoni
Davčni predpisi
Upravne enote
Predlogi predpisov
SPOT
Ministrstvo za finance
MDDSZ
Vlada
Vlada - novice
Vlada - gradiva v obravnavi
Imenik zavezancev za DDV
Zasnova, izvedba in vzdrževanje: Carpe diem, d.o.o., Kranj
Pogoji uporabe | Izjava o zasebnosti | Kolofon
E-pošta: Info | Webmistress